Matjes silkė "Konigsmatjes", 750 g

 • Kraunamos nuotraukos

  Silkės matjes filė, be odos, su uodegos segmentu. Šaldyta. Kaina už pakuotę.

  Gamintojas
  Königsmatjes BV
  Prekės ženklas
  Königsmatjes
  Kilmės šalis
  Norvegija
  Maistinė vertė (100 g gryno produkto)
  Energetinė vertė 718 kJ/173 kcal; riebalai 16-22 g, iš kurių sočiųjų riebalų 2,5 g; angliavandeniai 0 g, iš kurių cukrų 0 g; baltymai 12 g; druska 2 g.
  Laikymo sąlygos
  Atšildytą laikyti nuo +2C iki +5C ir suvartoti per 3 d. Užšaldytą laikyti -18C. Atšildyto produkto pakartotinai neužšaldyti.
 • Silkė matjes – tai Olandišku pasididžiavimu vadinama, tikrai ypatinga, silpnai sūdyta silkė. Tai nėra paprasta silkė, ką liudija ir jos antrasis pavadinimas matjes, olandų kalboje reiškiantis „mergelė“.

  Matjes silkė gaudoma Šiaurės jūroje tik vieną mėnesį – nuo gegužės pabaigos iki liepos pradžios- tada, kai ji yra dar nesubrendusi ir neneršusi. Silkė matjes laikoma gera, jei jos riebalų procentas yra bent 16%, tačiau paprastai jos riebumas siekia net 23%, todėl matjes silkė yra puikus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis.

  Matjes silkė delno dydžio ir yra valoma vos pagauta, pačiame žvejybos laive, būtinai paliekant uodegą. Tuomet silkė matjes yra sūdoma, keletą dienų brandinama ir užšaldoma, kad būtų sustabdyta fermentacija. Beje, sūdoma- nėra pats tinkamiausias terminas, nes druskos čia negali būti daugiau nei 2%. Tai pats svarbiausias dalykas išskiriantis olandų silkes nuo kitų. 

   

    

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne